logo
Football
Resultat Match
Monday Feb 17 2020
1. Liga
1
X
2
Mon
17:00
FK Baumit Jablonec‎ - 1 FK Pribram‎ FK Baumit Jablonec‎
FK Baumit Jablonec‎ - 1 FK Pribram‎ 1 FK Pribram‎
Super Lig
1
X
2
Mon
17:00
Gaziantep Bld Spor‎ - Caykur Rizespor‎ Gaziantep Bld Spor‎
Gaziantep Bld Spor‎ - Caykur Rizespor‎ Caykur Rizespor‎
Mon
17:00
Antalyaspor‎ - Kasimpasa‎ Antalyaspor‎
Antalyaspor‎ - Kasimpasa‎ Kasimpasa‎
Super League
1
X
2
Mon
17:30
OFI‎ - Atromitos Athinon‎ OFI‎
OFI‎ - Atromitos Athinon‎ Atromitos Athinon‎
Reservecompetitie, 2nd Phase, Group A
1
X
2
Mon
17:30
Roda JC Kerkrade (R)‎ - PEC Zwolle (R)‎ Roda JC Kerkrade (R)‎
Roda JC Kerkrade (R)‎ - PEC Zwolle (R)‎ PEC Zwolle (R)‎
Mon
17:30
Jong SC Heerenveen‎ - VVV Venlo‎ Jong SC Heerenveen‎
Jong SC Heerenveen‎ - VVV Venlo‎ VVV Venlo‎
Mon
17:30
Heracles Almelo (R)‎ - Willem II Tilburg (R)‎ Heracles Almelo (R)‎
Heracles Almelo (R)‎ - Willem II Tilburg (R)‎ Willem II Tilburg (R)‎
Reservecompetitie, 2nd Phase, Group B
1
X
2
Mon
17:30
Jong FC Den Bosch‎ - FC Eindhoven (R)‎ Jong FC Den Bosch‎
Jong FC Den Bosch‎ - FC Eindhoven (R)‎ FC Eindhoven (R)‎
Mon
17:30
SC Cambuur (R)‎ - Vitesse Arnhem (R)‎ SC Cambuur (R)‎
SC Cambuur (R)‎ - Vitesse Arnhem (R)‎ Vitesse Arnhem (R)‎
Mon
17:30
Fortuna Sittard (R)‎ - Dordrecht FC (R)‎ Fortuna Sittard (R)‎
Fortuna Sittard (R)‎ - Dordrecht FC (R)‎ Dordrecht FC (R)‎
Mon
17:30
FC Twente Enschede (R)‎ - De Graafschap (R)‎ FC Twente Enschede (R)‎
FC Twente Enschede (R)‎ - De Graafschap (R)‎ De Graafschap (R)‎
Ligue 1
1
X
2
Mon
17:45
CR Belouizdad‎ - NA Hussein Dey‎ CR Belouizdad‎
CR Belouizdad‎ - NA Hussein Dey‎ NA Hussein Dey‎
Superligaen
1
X
2
Mon
18:00
FC Midtjylland‎ - Lyngby BK‎ FC Midtjylland‎
FC Midtjylland‎ - Lyngby BK‎ Lyngby BK‎
3ème Liga
1
X
2
Mon
18:00
FC Bayern München II‎ - Hallescher FC‎ FC Bayern München II‎
FC Bayern München II‎ - Hallescher FC‎ Hallescher FC‎
Liga 1
1
X
2
Mon
18:00
FC Hermanstadt‎ - FC Astra Giurgiu‎ FC Hermanstadt‎
FC Hermanstadt‎ - FC Astra Giurgiu‎ FC Astra Giurgiu‎
Premier League, Main round
1
X
2
Mon
18:00
Hamrun Spartans‎ - Senglea Athletic‎ Hamrun Spartans‎
Hamrun Spartans‎ - Senglea Athletic‎ Senglea Athletic‎
Premier League
1
X
2
Mon
18:15
Beitar Jerusalem‎ - Hapoel Tel Aviv‎ Beitar Jerusalem‎
Beitar Jerusalem‎ - Hapoel Tel Aviv‎ Hapoel Tel Aviv‎
Beloften Pro League, Group A
1
X
2
Mon
18:30
Standard Liege (R)‎ - KAA Gent (R)‎ Standard Liege (R)‎
Standard Liege (R)‎ - KAA Gent (R)‎ KAA Gent (R)‎
Mon
18:30
ST. Truidense VV (R)‎ - Club Brugge (R)‎ ST. Truidense VV (R)‎
ST. Truidense VV (R)‎ - Club Brugge (R)‎ Club Brugge (R)‎
Mon
19:00
Yellow Red KV Mechelen (R)‎ - RSC Anderlecht (R)‎ Yellow Red KV Mechelen (R)‎
Yellow Red KV Mechelen (R)‎ - RSC Anderlecht (R)‎ RSC Anderlecht (R)‎
Mon
19:00
OUD Heverlee Leuven‎ - KRC Genk (R)‎ OUD Heverlee Leuven‎
OUD Heverlee Leuven‎ - KRC Genk (R)‎ KRC Genk (R)‎
Eerste Divisie
1
X
2
Mon
19:00
Jong Ajax Amsterdam‎ - NAC Breda‎ Jong Ajax Amsterdam‎
Jong Ajax Amsterdam‎ - NAC Breda‎ NAC Breda‎
Campeonato de Portugal, Group C
1
X
2
Mon
19:00
SC Beira Mar‎ - Clube Condeixa‎ SC Beira Mar‎
SC Beira Mar‎ - Clube Condeixa‎ Clube Condeixa‎
U23 Professional Development League 2
1
X
2
Mon
19:00
Watford FC U21‎ - Queens Park Rangers‎ Watford FC U21‎
Watford FC U21‎ - Queens Park Rangers‎ Queens Park Rangers‎
Mon
19:00
Colchester United U21‎ - Coventry City‎ Colchester United U21‎
Colchester United U21‎ - Coventry City‎ Coventry City‎
Mon
19:00
Sheffield United U21‎ - Hull City U21‎ Sheffield United U21‎
Sheffield United U21‎ - Hull City U21‎ Hull City U21‎
Premier League 2, Division 2
1
X
2
Mon
19:00
Reading FC U23‎ - Middlesbrough FC U23‎ Reading FC U23‎
Reading FC U23‎ - Middlesbrough FC U23‎ Middlesbrough FC U23‎
Mon
19:00
West Ham United U23‎ - Stoke City U23‎ West Ham United U23‎
West Ham United U23‎ - Stoke City U23‎ Stoke City U23‎
Regionalliga Nord
1
X
2
Mon
19:15
Hannover 96 II‎ - Hamburger SV II‎ Hannover 96 II‎
Hannover 96 II‎ - Hamburger SV II‎ Hamburger SV II‎
2ème Bundesliga
1
X
2
Mon
19:30
VfL Bochum‎ - VfB Stuttgart‎ VfL Bochum‎
VfL Bochum‎ - VfB Stuttgart‎ VfB Stuttgart‎
FA Cup, Femmes
1
X
2
Mon
19:30
Bristol City Women‎ - Everton Lfc‎ Bristol City Women‎
Bristol City Women‎ - Everton Lfc‎ Everton Lfc‎
Ligue 2
1
X
2
Mon
19:45
LB Chateauroux‎ - RC Lens‎ LB Chateauroux‎
LB Chateauroux‎ - RC Lens‎ RC Lens‎
Segunda Liga
1
X
2
Mon
19:45
FC Penafiel‎ - GD Chaves‎ FC Penafiel‎
FC Penafiel‎ - GD Chaves‎ GD Chaves‎
Serie A
1
X
2
Mon
19:45
AC Milan‎ - FC Torino‎ AC Milan‎
AC Milan‎ - FC Torino‎ FC Torino‎
Lega Pro, Girone A
1
X
2
Mon
19:45
Carrarese Calcio‎ - AC Renate‎ Carrarese Calcio‎
Carrarese Calcio‎ - AC Renate‎ AC Renate‎
Lega Pro, Girone B
1
X
2
Mon
19:45
Reggio Audace FC‎ - Union Arzignanochiampo‎ Reggio Audace FC‎
Reggio Audace FC‎ - Union Arzignanochiampo‎ Union Arzignanochiampo‎
NL Sud
1
X
2
Mon
19:45
Chelmsford City‎ - Tonbridge Angels‎ Chelmsford City‎
Chelmsford City‎ - Tonbridge Angels‎ Tonbridge Angels‎
Isthmian League, Premier Division
1
X
2
Mon
19:45
Haringey Borough‎ - Leatherhead FC‎ Haringey Borough‎
Haringey Borough‎ - Leatherhead FC‎ Leatherhead FC‎
NL Nord
1
X
2
Mon
19:45
Gloucester City‎ - Gateshead FC‎ Gloucester City‎
Gloucester City‎ - Gateshead FC‎ Gateshead FC‎
Premier Ligue
1
X
2
Mon
20:00
Chelsea FC‎ - Manchester United‎ Chelsea FC‎
Chelsea FC‎ - Manchester United‎ Manchester United‎
Serie B
1
X
2
Mon
20:00
AC Chievo Verona‎ - US Salernitana 1919‎ AC Chievo Verona‎
AC Chievo Verona‎ - US Salernitana 1919‎ US Salernitana 1919‎
Primera C, Clausura
1
X
2
Mon
20:00
Club Lujan‎ - Argentino De Merlo‎ Club Lujan‎
Club Lujan‎ - Argentino De Merlo‎ Argentino De Merlo‎
Mon
21:00
Excursionistas‎ - Deportivo Espanol‎ Excursionistas‎
Excursionistas‎ - Deportivo Espanol‎ Deportivo Espanol‎
Primera D Metropolitana, Clausura
1
X
2
Mon
20:00
Juventud Unida San Miguel‎ - Puerto Nuevo‎ Juventud Unida San Miguel‎
Juventud Unida San Miguel‎ - Puerto Nuevo‎ Puerto Nuevo‎
Mon
20:00
Claypole‎ - Argentino De Rosario‎ Claypole‎
Claypole‎ - Argentino De Rosario‎ Argentino De Rosario‎
Mon
20:00
Deportivo Muniz‎ - Deportivo Paraguayo‎ Deportivo Muniz‎
Deportivo Muniz‎ - Deportivo Paraguayo‎ Deportivo Paraguayo‎
Mon
20:00
Sportivo Barracas‎ - CA Lugano‎ Sportivo Barracas‎
Sportivo Barracas‎ - CA Lugano‎ CA Lugano‎
Primera Division, Apertura
1
X
2
Mon
20:00
UTC De Cajamarca‎ - Real Garcilaso‎ UTC De Cajamarca‎
UTC De Cajamarca‎ - Real Garcilaso‎ Real Garcilaso‎
Mon
21:30
Club River Plate Asuncion‎ - San Lorenzo‎ Club River Plate Asuncion‎
Club River Plate Asuncion‎ - San Lorenzo‎ San Lorenzo‎
Primera Division, Torneo Inicial
1
X
2
Mon
22:00
Estudiantes De La Plata‎ - Defensa Y Justicia‎ Estudiantes De La Plata‎
Estudiantes De La Plata‎ - Defensa Y Justicia‎ Defensa Y Justicia‎
Liga Profesional Boliviano, Apertura
1
X
2
Mon
22:00
Aurora‎ - Royal Pari Sion‎ Aurora‎
Aurora‎ - Royal Pari Sion‎ Royal Pari Sion‎
Primera Division
1
X
2
Mon
22:30
Union Espanola‎ - Audax Italiano La Florida‎ Union Espanola‎
Union Espanola‎ - Audax Italiano La Florida‎ Audax Italiano La Florida‎
Mon
23:00
Deportivo Lara‎ - Academia Puerto Cabello‎ Deportivo Lara‎
Deportivo Lara‎ - Academia Puerto Cabello‎ Academia Puerto Cabello‎
Copa do Nordeste
1
X
2
Mon
23:00
Imperatriz MA‎ - Fortaleza CE‎ Imperatriz MA‎
Imperatriz MA‎ - Fortaleza CE‎ Fortaleza CE‎
Paulista, Serie A1
1
X
2
Mon
23:00
Ituano SP‎ - Ponte Preta SP‎ Ituano SP‎
Ituano SP‎ - Ponte Preta SP‎ Ponte Preta SP‎
Tuesday Feb 18 2020
Primera B, Apertura
1
X
2
Tue
00:00
Atletico Huila‎ - Fortaleza FC‎ Atletico Huila‎
Atletico Huila‎ - Fortaleza FC‎ Fortaleza FC‎
Primera Division, Torneo Inicial
1
X
2
Tue
00:10
CA Independiente‎ - Arsenal De Sarandi‎ CA Independiente‎
CA Independiente‎ - Arsenal De Sarandi‎ Arsenal De Sarandi‎
Tennis
Domicile/Exterieur
Monday Feb 17 2020
CH Drummondville
1
2
1
2
points
Mon
16:30
Evan Song‎ - Boris Arias‎ Evan Song‎
Evan Song‎ - Boris Arias‎ Boris Arias‎
Mon
16:30
Razvan Baiant‎ - Tobias Simon‎ Razvan Baiant‎
Razvan Baiant‎ - Tobias Simon‎ Tobias Simon‎
Mon
17:40
Johannes Haerteis‎ - Harri Heliovaara‎ Johannes Haerteis‎
Johannes Haerteis‎ - Harri Heliovaara‎ Harri Heliovaara‎
Mon
18:00
Washi Gervais‎ - Lucas Catarina‎ Washi Gervais‎
Washi Gervais‎ - Lucas Catarina‎ Lucas Catarina‎
Mon
19:00
Strong Kirchheimer‎ - Filip Peliwo‎ Strong Kirchheimer‎
Strong Kirchheimer‎ - Filip Peliwo‎ Filip Peliwo‎
WTA Dubai
1
2
1
2
points
Mon
16:45
Marketa Vondrousova‎ - Anastasija Sevastova‎ Marketa Vondrousova‎
Marketa Vondrousova‎ - Anastasija Sevastova‎ Anastasija Sevastova‎
CH Bergamo
1
2
1
2
points
Mon
16:45
Alex Molcan‎ - Andrea Vavassori‎ Alex Molcan‎
Alex Molcan‎ - Andrea Vavassori‎ Andrea Vavassori‎
Mon
16:50
Giulio Zeppieri‎ - Flavio Cobolli‎ Giulio Zeppieri‎
Giulio Zeppieri‎ - Flavio Cobolli‎ Flavio Cobolli‎
Mon
18:15
Baptiste Crepatte‎ - Lorenzo Musetti‎ Baptiste Crepatte‎
Baptiste Crepatte‎ - Lorenzo Musetti‎ Lorenzo Musetti‎
Mon
19:30
Illya Marchenko‎ - Andrea Pellegrino‎ Illya Marchenko‎
Illya Marchenko‎ - Andrea Pellegrino‎ Andrea Pellegrino‎
ATP Delray Beach
1
2
1
2
points
Mon
17:30
Ryan Harrison‎ - Damir Dzumhur‎ Ryan Harrison‎
Ryan Harrison‎ - Damir Dzumhur‎ Damir Dzumhur‎
Mon
17:30
Mackenzie McDonald‎ - Yasutaka Uchiyama‎ Mackenzie McDonald‎
Mackenzie McDonald‎ - Yasutaka Uchiyama‎ Yasutaka Uchiyama‎
Mon
19:00
Jiri Vesely‎ - Brandon Nakashima‎ Jiri Vesely‎
Jiri Vesely‎ - Brandon Nakashima‎ Brandon Nakashima‎
Mon
19:30
Adrian Mannarino‎ - Soonwoo Kwon‎ Adrian Mannarino‎
Adrian Mannarino‎ - Soonwoo Kwon‎ Soonwoo Kwon‎
Mon
23:00
Yoshihito Nishioka‎ - John Millman‎ Yoshihito Nishioka‎
Yoshihito Nishioka‎ - John Millman‎ John Millman‎
ATP Marseille
1
2
1
2
points
Mon
18:00
Benoit Paire‎ - Gregoire Barrere‎ Benoit Paire‎
Benoit Paire‎ - Gregoire Barrere‎ Gregoire Barrere‎
Mon
19:20
Marton Fucsovics‎ - Alexander Bublik‎ Marton Fucsovics‎
Marton Fucsovics‎ - Alexander Bublik‎ Alexander Bublik‎
CH Morelos
1
2
1
2
points
Mon
18:00
Collin Altamirano‎ - Matias Franco Descotte‎ Collin Altamirano‎
Collin Altamirano‎ - Matias Franco Descotte‎ Matias Franco Descotte‎
Mon
18:30
Aziz Dougaz‎ - Christian Lindell‎ Aziz Dougaz‎
Aziz Dougaz‎ - Christian Lindell‎ Christian Lindell‎
Mon
18:30
Agustin Velotti‎ - Benjamin Lock‎ Agustin Velotti‎
Agustin Velotti‎ - Benjamin Lock‎ Benjamin Lock‎
Mon
20:00
Luis Patino‎ - Alejandro Gonzalez‎ Luis Patino‎
Luis Patino‎ - Alejandro Gonzalez‎ Alejandro Gonzalez‎
Mon
21:30
Jorge Panta‎ - Kevin King‎ Jorge Panta‎
Jorge Panta‎ - Kevin King‎ Kevin King‎
Mon
21:30
Juan Alejandro Hernandez‎ - Cristian Rodriguez‎ Juan Alejandro Hernandez‎
Juan Alejandro Hernandez‎ - Cristian Rodriguez‎ Cristian Rodriguez‎
Mon
21:30
Pedro Sakamoto‎ - Carlos Gomez-Herrera‎ Pedro Sakamoto‎
Pedro Sakamoto‎ - Carlos Gomez-Herrera‎ Carlos Gomez-Herrera‎
ATP Rio de Janeiro
1
2
1
2
points
Mon
19:30
Roberto Carballes Baena‎ - Federico Delbonis‎ Roberto Carballes Baena‎
Roberto Carballes Baena‎ - Federico Delbonis‎ Federico Delbonis‎
Mon
19:30
Andrej Martin‎ - Christian Garin‎ Andrej Martin‎
Andrej Martin‎ - Christian Garin‎ Christian Garin‎
Mon
19:30
Pablo Andujar‎ - Fernando Verdasco‎ Pablo Andujar‎
Pablo Andujar‎ - Fernando Verdasco‎ Fernando Verdasco‎
Mon
20:30
Pedro Martinez Portero‎ - Hugo Dellien‎ Pedro Martinez Portero‎
Pedro Martinez Portero‎ - Hugo Dellien‎ Hugo Dellien‎
Mon
20:50
Corentin Moutet‎ - Federico Coria‎ Corentin Moutet‎
Corentin Moutet‎ - Federico Coria‎ Federico Coria‎
Mon
22:00
Alejandro Davidovich Fokina‎ - Thiago Seyboth Wild‎ Alejandro Davidovich Fokina‎
Alejandro Davidovich Fokina‎ - Thiago Seyboth Wild‎ Thiago Seyboth Wild‎
Mon
23:00
Albert Ramos-Vinolas‎ - Carlos Alcaraz‎ Albert Ramos-Vinolas‎
Albert Ramos-Vinolas‎ - Carlos Alcaraz‎ Carlos Alcaraz‎
ATP Rio de Janeiro Doubles
1
2
1
2
points
Mon
22:10
Juan Sebastian Cabal/Robert Farah‎ - Orlando Luz / Rafael Matos‎ Juan Sebastian Cabal/Robert Farah‎
Juan Sebastian Cabal/Robert Farah‎ - Orlando Luz / Rafael Matos‎ Orlando Luz / Rafael Matos‎
Tuesday Feb 18 2020
CH Drummondville
1
2
1
2
points
Tue
00:00
Alexis Galarneau‎ - Antoine Escoffier‎ Alexis Galarneau‎
Alexis Galarneau‎ - Antoine Escoffier‎ Antoine Escoffier‎
CH Morelos
1
2
1
2
points
Tue
00:00
Gerardo Lopez Villasenor‎ - Shintaro Mochizuki‎ Gerardo Lopez Villasenor‎
Gerardo Lopez Villasenor‎ - Shintaro Mochizuki‎ Shintaro Mochizuki‎
Basketball
Domicile/Exterieur
Monday Feb 17 2020
PLKK
1
2
Mon
17:30
Wisla Can-Pack (W)‎ - Polkowice (W)‎ Wisla Can-Pack (W)‎
Wisla Can-Pack (W)‎ - Polkowice (W)‎ Polkowice (W)‎
NCAA
1
2
Mon
23:30
St. Johns‎ - St. Xavier‎ St. Johns‎
St. Johns‎ - St. Xavier‎ St. Xavier‎
Tuesday Feb 18 2020
NCAA
1
2
Tue
00:00
Notre Dame‎ - North Carolina‎ Notre Dame‎
Notre Dame‎ - North Carolina‎ North Carolina‎
Handball
Domicile/Exterieur
Monday Feb 17 2020
Elitserien
1
X
2
1
X
2
1
X
2
+
-
Mon
17:00
Savehof‎ - IF Hallby‎ Savehof‎
Savehof‎ - IF Hallby‎ IF Hallby‎
Mon
18:00
Eskilstuna Guif‎ - Onnereds‎ Eskilstuna Guif‎
Eskilstuna Guif‎ - Onnereds‎ Onnereds‎
Elitserien Women
1
X
2
1
X
2
1
X
2
+
-
Mon
18:00
Skovde (W)‎ - Skara HF (W)‎ Skovde (W)‎
Skovde (W)‎ - Skara HF (W)‎ Skara HF (W)‎
Mon
18:45
Savehof (W)‎ - Vasteras (W)‎ Savehof (W)‎
Savehof (W)‎ - Vasteras (W)‎ Vasteras (W)‎
Haandboldligaen
1
X
2
1
X
2
1
X
2
+
-
Mon
19:00
Skanderborg‎ - Sonderjyske‎ Skanderborg‎
Skanderborg‎ - Sonderjyske‎ Sonderjyske‎
1 League Men
1
X
2
1
X
2
1
X
2
+
-
Mon
19:30
Selfoss‎ - Afturelding‎ Selfoss‎
Selfoss‎ - Afturelding‎ Afturelding‎